pondělí 30. dubna 2012

Plešivec (20 km)

V sobotu jsme se vydali, podle mého úžasného plánu, na vrch Plešivec. Od hotelu až na vrch byla cesta příjemná (8 km), i stoupání (654 m n. m.) jsem nějak přežila. Z hotelu s námi vyrazily ještě 2 slečny. Když jsme zjistili, že mají stejný cíl, tak jsme se tak vzájemně předcházeli. Jen to značení - zelená značka se často nedala vůbec nalézt, až jsme ji jednou doopravdy nenašli. Byly tam dvě možnosti - vrátit se zpět po zelené, nebo jít bez značení. Slečny se rozhodly vrátit a my jsme pokračovali po cestě bez značení. Skončili jsme tedy ve vesničce Běřín, ještě že má přítel nějaký ten orientační smysl, takže nás s pomocí turistické mapy vytištěné ze Seznamu dovedl až na červené značení přímo pod Plešivec. Už stačilo jen vystoupat a vystoupali jsme. Asi 15 minut po nás dorazily i slečny z hotelu - vyhráli jsme!!!

Na začátku naší cesty:


Výhled na Jince:


Studánka cestou:Pod Plešivcem:


Borůvčí:


Výhled z Plešivce:


Z Plešivce jsme pokračovali až na rozcestí tří červených, slečny už to otočily směrem zpátky k hotelu. Pod Plešivcem nám ale došlo (14:00 - s tím, že jsme museli být v 16:00 zpět na hotelu, kde nás čekaly masáže), že původní cíl (Hořovice) si nesplníme, tak jsme se vydali také zpět k hotelu, 13 km v nohách a 7 ještě před námi.

Z Plešivce:

Honza, trochu jsem mu utekla:


Tři červené:
Po téhle krásné přírodě nás čekalo posledních 7 kilometrů po silnici. Na té silnici jsme si přivodili bolest snad každé části těla, popáleniny (nevím kolikátého stupně, ale nateklá jsem ještě dnes) a moje botky dopadly asi nějak takhle:


3 komentáře:

 1. No, my jsme bydlely se ségrou od narození v Jincích! :) A v prosinci 2006 jsme se přestěhovali s našima za Jince na vesnici do domečku. :) A z Plešivce přímo vidíme k nám. :)

  V jakém hotelu jste bydleli? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je mi ale náhodička! ;-) Máte tam krásnou přírodu, moc se mi u Vás líbilo ... Bydleli jsme v hotelu Ermi, k snídani byl domácí borůvkový koláč! :-D

   Vymazat
  2. No, ještě mi dělej chutě! :) Tak to je fakt pěkná náhoda! :) Ermi jako hotel tu funguje docela krátce. Tak 4 nebo 5 let, myslím. :) Dřív to bylo sanatorium. :)

   To je čest, že se ti tu líbilo. :)

   Vymazat